"Mladi" tijesno pobijedili "Stare" u malom nogometu - 5:4
Administrator
/ Categories: Vijesti

U nedjelju 10.04. na igralištu osnovne škole u Ivancu održana je druga sportska disciplina sportskog natjecanja "Stari - Mladi" za mještane Lančić-Knapića - mali nogomet, u kojem su "Mladi slavili sa 5:4. Igralo se 2 puta po 30 minuta, a sudio je Luka Lančić.

Golovi - Stari-Mladi: 0:1 Marino Lančić (8'), 0:2 Rudolf Lančić (16'), 0:3 Rudolf Lančić (19'), 1:3 Mario Surjak (22'), 2:3 Mario Cvetko (24'), 2:4 Ivan Županić (38'), 2:5 Jurica Sever (44'), 3:5 Ivan Harjač (49'), 4:5 Mario Cvetko (53')

Ekipa "STARIH": Goran Habek, Ivan Harjač, Vlado Lančić, Miro Gotal, Mario Jakopec, Mario Surjak, Tomislav Gotal, Damir Fodrek, Josip Čiček, Mario Cvetko, Robert Hrg, Ivan Friščić

Ekipa "MLADIH": Žarko Hrkač, Mirko Friščić, Jurica Sever, Stjepan Banek, Rudolf Lančić, Nikola Grabar, Luka Hrupek, Marino Lančić, Ivan Županić, Marijan Harjač, Matija Županić

Utakmica je otvorena tvrdo - na nož, Stari su kontrolirali igru prvih 7 minuta, a onda su počeli gubiti dah, te je u 8 minuti Marino Lančić naćeo mrežu Starih, a Rudolf Lančić s još dva pogotka nagovijestio golijadu i rezultatsku katastrofu Starih. Usprkos svih zakona fizike, Stari se vraćaju u igru golovima Maria Surjaka i Maria Cvetka i na odmor se odlazi sa samo jednim golom prednosti Mladih.

Iako su Stari imali čak 6 rezervi, ni to im nije bilo dovoljno, glava je htjela trčati - ali noge nisu dale. Mladi su se pokazali u puno boljoj kondiciji pa su Stari tu i tamo pribjegavali grubostima što je vrlo dobri sudac Luka Lančić na momente tolerirao. Nažalost dva igrača Starih su se teže ozlijedila: Mario Jakopec i Miro Gotal, te im DŠR želi da čim prije saniraju ozljede.

U drugom poluvremenu Mladi se ponovno odljepljuju na tri gola razlike i kad su svi već mislili da je utakmica gotova, Stari se ponovno približavaju na gol zaostatka. Iako su Stari sve pokušali, gol Mladih je ostao zaključan i Mladi su slavili sa 5:4.

Rezime: Mladi su bili bolji, kondicijski 100% jači, a Stari su pokazali nevjerojatnu volju i požrtvovnost i nisu se predavali do zadnjeg sučevog zvižduka. Stari su tu i tamo pokazivali tehničke bravure koje su govorile da su nekada i oni bili tehnički potkovani velemajstori, ali ipak svijet ostaje na Mladima, a Starima preostaje da treniraju i da za godinu dana ponovno pokušaju iznenaditi Mlade u nogometu.

I ne zaboravite: "I MLADI ĆE JEDNOG DANA BITI STARI, ALI STARI VIŠE NIKADA NEĆE BITI MLADI" :-)