1. cross liga "Godišnja doba na Čevu" (1. - 4. kolo)

Published on nedjelja, 22. lipnja 2014.

U subotu 21.06.2014., održavanjem noćnog 4. kola –  "Pod lampašima na Čevo", završila je Cross liga "Godišnja doba na Čevu" u organizaciji Lacija (Josipa Lackovića) i prijatelja. U ligi je sudjelovao i član DŠR Lančić-Knapić - Mario Surjak, koji je nastupio na svih četiri kola i u ukupnom plasmanu lige u muškoj konkurenciji osvojio 6. mjesto. U kategoriji M30 - Surjak je osvojio 2. mjesto. Na ligi je ukupno sudjelovao  81 natjecatelj (55 muških i 26 žena).

Ukupni pobjednik lige u muškoj konkurenciji je Josip Lacković (AK Sloboda), drugi je bio Miroslav Hainž (SRD 315 Sjeverozapad), a treći Vladimir Slunjski (SRD 315 Sjeverozapad).

Ukupna pobjednica lige u ženskoj konkurenciji je Valentina Belović (TK Marathon 95), druga je bila Jelena Domislović (TK 042), a treća Suzana Varadin - Kalajdžija (TK Marathon 95).

Cross liga je održana u organizaciji Lacija (Josip Lacković) i prijatelja. Start je bio na mostu preko rijeke Bednje u Završju Podbelskom (ispod samog Čeva) na 220 metara nadmorske visine, a cilj je bio na vrhu Čeva na 550 metara nadmorske visine. Staza je jedna  od najkraćih – 2013 metara, ali je zato ekstremno teška s visinskom razlikom većom od 300 metara. Sam cilj nudi jedinstven pogled s vrha Čeva na dolinu Bednje i sva okolna naselja.

Posebno treba istaknuti da su trkače na vrhu Čeva, izuzetno ljubazni organizatori, svako kolo počastili sa pravom gozbom što se tiče raznovrsne hrane i osvježavajućih hladnih pića.

Uz klipiće, kolače i razne druge specijalitete, zadnje kolo i proglašenje pobjednika bilo je rezervirano za veliku roštiljadu i feštu uz harmoniku i bajz. Ukupno najbolji trkači po kategorijama primili su unikatne medalje i diplome, te nezaboravna sjećanja na ugodna druženja tijekom trajanja lige.

Ukupni rezultati nakon završene lige

Izvještaj nakon završene lige

4.kolo
U subotu 21.06.2014., održavanjem "4. kola – Pod lampašima na Čevo", završila je Cross liga "Godišnja doba na Čevu" u organizaciji Lacija (Josipa Lackovića) i prijatelja. U konkurenciji 43 trkača, u četvrtom kolu nastupio je i Mario Surjak, član DŠR Lančić-Knapić, koji je osvojio 10. mjesto. Pobjednik četvrtog kola kod muških bio je domaćin - Josip Lacković (AK Sloboda), drugi je bio Bruno Kos (AK Rudolf Perešin), a treći Miroslav Hainž (SRD 315 Sjeverozapad). Kod žena najbrža je bila Valentina Belović (TK Marathon 95) s novim rekordom staze koji glasi 17:35, druga je bila Jelena Domislović (TK 042 – Varaždin), a treća Mateja Smoljan. Ovo kolo bilo je zaista jedinstveno i specifično s obzirom da je bilo noćno, uz ambijent lampaša po stazi i pravom feštom na vrhu uz muziku, te jela i pića koliko ti srce zaželi.

Rezultati - 4.kolo

Slike - 4.kolo

3.kolo
U subotu 05.04.2014., održavanjem "3. kola – Proljeće na Čevu", nastavila se Cross liga "Godišnja doba na Čevu" u organizaciji Lacija (Josipa Lackovića) i prijatelja. U konkurenciji 31 trkača nastupio je i Mario Surjak, član DŠR Lančić-Knapić, koji je osvojio 10. mjesto. Pobjednik trećeg kola kod muških bio je domaćin - Josip Lacković (AK Sloboda) s novim rekordom staze koji glasi 15:10, drugi je bio Bruno Kos (AK Rudolf Perišin), a treći Miroslav Hainž (SRD 315 Sjeverozapad). Kod žena najbrža je bila Valentina Belović (TK Marathon 95) s novim rekordom staze koji glasi 17:47, druga je bila Ivana Antolković (AK Međimurje), a treća Jelena Domislović (TK 042 – Varaždin).

Rezultati - 3.kolo

Slike - 3.kolo

Ukupni rezultati nakon 3. kola

Izvještaj – 3.kolo

2.kolo
U subotu 28.12.2013., održavanjem 2. kola – Zima na Čevu, nastavila se Cross liga "Godišnja doba na Čevu" u organizaciji Lacija (Josipa Lackovića) i prijatelja. U konkurenciji 45 trkača nastupio je i Mario Surjak, član DŠR Lančić-Knapić, koji je osvojio 14. mjesto. Pobjednik drugog kola kod muških bio je domaćin - Josip Lacković, drugi je bio Miroslav Hainž (SRD 315 Sjeverozapad), a treći Vladimir Slunjski (SRD 315 Sjeverozapad). Kod žena najbrža je bila Valentina Belović (TK Marathon 95), druga je bila Ivana Antolković (AK Međimurje), a treća Jelena Domislović (TK 042 – Varaždin). Zanimljivost 2.kola: događaj je popratila ekipa HTV-a i reportaža je objavljena u nedjeljnom podnevnom dnevniku.

Rezultati - 2.kolo

Slike - 2.kolo

Ukupni rezultati nakon 2 kola

DNEVNIK HTV-a - reportaža s Čeva

1.kolo
U subotu 09.11.2013., održavanjem 1. kola – Martinje na Čevu, započela je Cross liga "Godišnja doba na Čevu" u organizaciji Lacija (Josipa Lackovića) i prijatelja. U konkurenciji 42 trkača nastupio je i Mario Surjak, član DŠR Lančić-Knapić, koji je osvojio 11. mjesto. Pobjednik prvog kola kod muških bio je domaćin - Josip Lacković, drugi je bio Krešimir Horvat (AK Dinamo Zrinjevac), a treći Miroslav Hainž (SRD 315 Sjeverozapad). Kod žena najbrža je bila Valentina Belović (TK Marathon 95), druga je bila Andreja Sambolec (BK Maraton – Novi Marof), a treća Jelena Domislović (TK 042 – Varaždin).

Start je bio na mostu preko rijeke Bednje u Završju Podbelskom (ispod samog Čeva) na 220 metara nadmorske visine, a cilj je bio na vrhu Čeva na 550 metara nadmorske visine. Staza je jedna  od najkraćih – 2013 metara, ali je zato ekstremno teška s visinskom razlikom većom od 300 metara. Sam cilj nudi jedinstven pogled s vrha Čeva na dolinu Bednje i sva okolna naselja.