1. stolnoteniski turnir Lančić-Knapić: pobjednik Dino Hranj

Published on subota, 20. ožujka 2010.

U subotu 20.03.2010. godine u društvenom domu u Knapiću Društvo za športsku rekreaciju Lančić – Knapić organiziralo je 1.OTVORENI TURNIR U STOLNOM TENISU DŠR LANČIĆ – KNAPIĆ 2010. Nastupilo je 28 natjecatelja iz Klenovnika, Bednje, Žarovnice, Ivanca, Poreča, Lančić-Knapića i drugih mjesta.

Igralo se na ispadanje, na 4 seta, a u drugo kolo voljom ždrijeba četiri natjecatelja ušla su izravno. Pošto je ovo bio prvi stolnoteniski turnir u organizaciji DŠR-a, nositelji nisu bili postavljeni tako da je već i u ranoj fazi natjecanja bilo atraktivnih i neizvjesnih susreta. Najbrojniji su bili natjecatelji domaćina; od kojih je čak 13 nastupilo na turniru, dok su najkvalitetniji natjecatelji bili iz DŠR Klenovnik koji su osvojili prva dva mjesta.

Najuspješniji član DŠR Lančić – Knapić bio je Marijan Harjač koji je ušao među 8 najboljih, gdje je ispao od budućeg pobjednika turnira Dine Hranja.

Kvalitetom natjecatelja i pojedinih susreta turnir je bio na zavidnom nivou. Posebno vrijedi istaknuti brojnost mladih natjecatelja na ovom turniru, a među njima osnovnoškolca Ninu Trefila koji je ušao među 8 najboljih igrača turnira.

U nadmetanju za 3. mjesto Dragutin Posenjak iz Žarovnice, koji je imao niz teških susreta, bio je bolji od Denisa Vugreka. Samo finale bilo je priča za sebe i prisutni gledatelji mogli su uživati u sjajnom, neizvjesnom meču u 7 setova Dine Hranja i Igora Cara koji je završio 4:3, gdje su samo nijanse odlučivale o pobjedniku. Iako je Igor Car imao dvije meč lopte, pobjedu je na kraju odnio Dino Hranj. Za trojicu najboljih osigurani su vrijedni pokali, koje im je predao Vinko Harjač, predsjednik DŠR Lančić – Knapić.